Сьогодні Василю Стусу могло б виповнитися 85 років

✍️
Проте він загинув у 47, відбуваючи покарання у таборі за сфальсифікованою політичною справою.☝️

Василь Стус – це про боротьбу, силу 💪та незламність. Це сьогоднішня наша гірка реальність, бо знову захищаємо власну СВОБОДУ!🇺🇦💙💛

Згадаємо кілька фактів, що показують особистість поета.

✍️ За спогадами сестри, Василь, уже ставши студентом університету, привертав увагу тим, що на заняттях відповідав виключно українською мовою. Багато читав, вільний час проводив у бібліотеці.

✍️ Сам вивчив латину, добре знав німецьку мову. Це дозволило йому не лише читати в оригіналі Ніцше, Гейне, Гете та Рільке, а й здійснити перші переклади їхніх творів українською.

✍️Згодом викладав українську мову в школі та випускав газету на Донбасі українською, за редакцією Стуса вийшло 509 номерів видання.

✍️У вересні 1965 року під час прем’єри фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» у Києві взяв участь в акції протесту проти арештів серед української інтелігенції, за що Стуса звільнили з інституту. Після цього заробляв на життя працюючи на будівництві, в котельні, в конструкторському бюро. Водночас продовжував творчу діяльність.

✍️ 13 із 47 років життя поет провів у радянських слідчих ізoляторах, карцерах, камерах-одиночках, таборах та на каторжній роботі. Та помер, ймовірно, внаслідок побиття. Усе це — за відстоювання свободи слова, критику тоталітарного режиму, небажання бути рабом системи.

✍️Чи є у вас улюблені рядки з поезій Василя Стуса?🤔☝️
Поділіться у коментарях!👩‍💻

В цей тяжкий і нелегкий час для всіх українців, в умовах військового стану, багато сімей вже постраждало від рук ворога. В зв’язку з цим ми хочемо потурбуватися про наступне покоління нашої держави і надати можливість юним українцям отримати безкоштовне навчання. Давайте об’єднаймося! Нехай кожен зробить свій вклад для побудови гідного майбутнього України. Запрошуємо студентів Криворізького […]

До тематичного тижня присвяченого Дню Європи зі здобувачами освіти І та ІІ курсу було проведено виховну годину “Європейські цінності”. Україна прагне приєднатися до родини країн Європейського Союзу. Європа – це не мета, а засіб досягнення мети. Такі цінності як свобода, справедливість чи мир – це мета, а Європа – це лише засіб їх втілення.

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x