Учнівське самоврядування

Самоврядування

Наш час потребує лідерів нової формації. Людей компетентних, відповідальних, здатних мислити неординарно. Проблема виховання молодих лідерів – це проблема підготовки людини майбутнього, людини, яка відповідає вимогам нового ХХІ століття.

Ось чому необхідні пошук і підтримка учнівської молоді, чиї особистісні переконання спрямовані на активну участь у громадському житті, молоді, яка, має організаторські здібності, усвідомлює себе потенційним лідером, має бажання використовувати свою енергію та здібності заради інших.

Цілком очевидно, що навички управління суспільством стануть надбанням людини тоді, коли участь в учнівському самоврядуванні сприятиме набуттю вихованцем необхідних знань, умінь і досвіду соціальної дії.
Вже не перший рік у нашому ліцеї працює учнівське самоврядування “Мрія”. Учні живуть і працюють під гаслом “Ми народжені, щоб нести відповідальність за наше життя”. Регулярно проводяться засідання  ради учнівського самоврядування, де вирішуються різні проблеми навчання та відпочинку учнів ліцею. Учні виступають ініціаторами проведення багатьох місячників та акцій.

Так, за сприяння вчителів ліцею були проведені:

– Місячник громадянсько-правового виховання
– Місячник довкілля
– Місячник безпеки
– Місячник професійної майстерності
– Місячник “Молоде покоління обирає здоров’я”

За ініціативою ради учнівського самоврядування була створена “Молодіжна трибуна”, де учні мають змогу висловити свою думку, обговорити найбільш важливі питання.

Участь молодого покоління в учнівському самоврядуванні – важливий шлях і умова залучення учнівської молоді до радикальних перетворень, що відбуваються у нашому суспільстві. Найвідчутніші результати у формуванні соціально компетентної молоді дає широка варіативність учнівського самоврядування.