Криворізький професійний ліцей
запрошує на навчання за такими спеціальностями
На базі 9 класів
На базі 11 класів
№ П.П. | Назва професій | Тривалiсть |
---|---|---|
1 | Контролер-касир |
1 |
2 | Касир (в банку); Контролер у банку |
1,5 |
Підвищення кваліфікації, перепідготовка та інше
№ П.П. | Назва професій | Тривалiсть | Вартість | Вид професійної підготовки |
---|---|---|---|---|
1 | Контролер-касир | 1 рік | Договірна | Підвищення кваліфікації, перепідготовка |
2 | Токар | 1 рік | Договірна | Підвищення кваліфікації, перепідготовка |
3 | Електрогазозварник | 1 рік | Договірна | Підвищення кваліфікації, перепідготовка |
Професії
Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування
Електрогазозварник; електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах
Слюсар-ремонтник; електрозварник ручного зварювання; електрогазозварник
Контролер-касир
Продавець продовольчих товарів; Контролер-касир
Касир (в банку); Контролер у банку
Код ДК
Термін навчання
3
Форма навчання
денна
Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування
Енергетика – одна з найпотужніших галузей народного господарства України. За розвитком енергетики визначається стан розвитку країни в цілому. І зараз, коли криза вдаряє по кожному елементу промисловості нашої молодої держави, розвиток енергетики, її надійність є приорітетними в народному господарстві.
Кривий Ріг – це один із найважливіших складових промислового комплексу країни, який характеризується якісним перетворенням продуктивних сил. Успішно розв’язувати проблеми, які виникають у процесі розвитку держави, можна лише на базі передової техніки, яка живиться від сучасних електричних мереж, широким впровадженням прогресивних технологічних процесів і гнучких виробництв, що дають змогу швидко перебудовуватися на випуск нової продукції, що дає найбільший економічний та соціальний ефект.
Сучасне електрообладнання підприємств є складним за конструкцією, оснащене різноманітними допоміжними механізмами, пристроями релейного захисту та автоматики, а також пристроями захисту від шкідливого впливу оточуючого середовища. У той же час, на сучасному етапі необхідна модернізація енергетичного господарства.
За рівнем енергоспоживання на одну людину (понад 5 тис. кВт-годин на рік) Україна належить до країн, що мають середні показники. Та одним із провідних чинників, які впливають на розвиток енергетики в Україні є екологічний – це ціла низка заходів, які мають забезпечити майбутнім поколінням безпечне навколишнє середовище.
Зараз електроенергії необхідно все більше і більше, адже запаси природного газу, вугілля, нафти обмежені. Атомні електростанції недосконалі, та їх робота загрожує довкіллю.
Вихід вбачається у використанні нетрадиційних, іноді просто забутих видів енергії – сонячної, вітряної, геотермальної. Без шкоди для біосфери ця галузь енергетичного комплексу може внести значний внесок у вклад у розвиток народного господарства.
Та для втілення цих планів, для продуктивного обслуговування потужного енергопотенціалу країни необхідні лише висококваліфіковані, добре навчені електромонтери з ремонту та обслуговування промислових підприємств, яких готує Криворізький професійний ліцей.
Для підготовки учнів з енергетичних спеціальностей ліцей має комп’ютерний клас, оснащені кабінети та лабораторії, високопрофесійний колектив викладачів та майстрів виробничого навчання.
Практична підготовка здійснюється на базі підприємств – замовників кадрів, де наші учні оволодівають майстерністю, знаннями, що допоможе їм у прокладанні своєї успішної стежини, в оволодінні такою цікавою і такою необхідною на сучасному етапі професією.
Код ДК
Термін навчання
3
Форма навчання
денна
Електрогазозварник; електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах
Люди здавна володіли способом ковальського зварювання, але він був не настільки надійним, як електродугове або газове зварювання. Електричне зварювання придумане в Україні в середині XIX століття. Тоді ж з’явилися і перші електрозварники, які працювали під наглядом самих винахідників і дослідників. А вже в XX столітті у Франції був винайдений спосіб з’єднання розжарених країв металевих виробів, нагрітих ацетиленом, що горить, в середовищі кисню. З того часу ці типи зварювання були вдосконалені і величезний вклад до дослідження таких технологій внесли вчені СРСР. Нинішні зварювальники працюють в захисному шоломі і спецодязі, а їхні попередники для такої роботи застосовували захисні екрани з битого скла.
Варто лише поглянути, скільки довкола нас зварених з металу виробів, щоб зрозуміти, яке значення мають ці фахівці для суспільства. Металоконструкції зварюються найчастіше саме зваркою електродуги або газовою. Це одна з найбільш шанованих технічних спеціальностей. Якщо вилучити їхню роботу з тих місць, де вона зараз знаходиться, то наш світ розлетівся би по швах.
Люди з цією спеціальністю працюють на будівництві, у комунальних підприємствах, у промисловості і навіть на флоті. Електрогазозварник не має бути схильним до алергічних захворювань, мати міцну руку, щоб рівно тримати пальник або електрод, бути уважним і ніколи не вживати алкоголю на робочому місці. Такий фахівець повинен знати фізичні і хімічні основи виконуваного процесу, аби уникнути помилок.
З’єднувати метал можна навчитися у Криворізькому професійному ліцеї, де до ваших послуг досвідчені викладачі та майстри виробничого навчання, сучасні майстерні зварювального виробництва. Електрогазозварник з’єднує (зварює) елементи металоконструкцій, трубопроводи, деталі машин і механізмів за допомогою зварювального апарату. Збирає заготовки (вузли) конструкцій, здійснює їхнє транспортування в межах робочого місця, налагоджує зварювальне устаткування, встановлює необхідний режим зварки, здійснює зоровий контроль швів. Запобігає виникненню напруги і деформацій у виробі. Основним знаряддям роботи електрозварника ручної зварки є електрод. У процесі роботи електрозварник виконує поступальні і коливальні переміщення електроду, регулює температуру, довжину дуги і процес утворення шва. Для зварювання тонкого металу, кольорових металів, їхніх сплавів і чавуну використовується газовий пальник, в якому відбувається змішування горючого газу з киснем і утворення полум’я. Газозварник, окрім зварювання, виконує роботи з нарізання деталей різної довжини і за різними контурами, здійснює наплавлення, паяння і підігрівання металу. Праця електрогазозварника в основному ручна, виконується індивідуально, при мінімальному діловому спілкуванні. Працює як в приміщенні, так і на відкритому повітрі. Для захисту від теплових і світлових випромінювань використовує спецодяг і маску (щиток), що має захисні кольорофільтри. Режим роботи в основному двозмінний, темп роботи вільний. Професія має 1-6 розрядів.
Код ДК
Термін навчання
3
Форма навчання
денна
Слюсар-ремонтник; електрозварник ручного зварювання; електрогазозварник
Слюсар-ремонтник
розбирає несправні вузли, замінює чи виготовляє окремі деталі, збирає, регулює, випробовує на холостому ходу, змащує . Він повинен слідкувати за технічним станом обладнання, що знаходиться в його сфері обслуговування, здійснювати постійні технічні огляди, усувати дрібні неполадки, проводити поточні і капітальні ремонти обладнання.
Професійно важливі якості: хороший зір; точність і координованість рухів; врівноваженість; терпіння; спостережливість; уважність; високий рівень технічного та оперативного мислення; просторова уява; концентрація уваги; оперативна та довготривала пам’ять; комунікабельність; відчуття відповідальності; ввічливість; акуратність.
Повинен знати:
- основні заходи виконання робіт з розбирання, ремонту та складання простих вузлів і механізмів, устаткування, агрегатів та машин;
- основи слюсарної справи; призначення та правила застосування слюсарного та контрольно-вимірювального інструменту;
- основні механічні властивості оброблюваних матеріалів; основи знань про допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості; найменування, маркування і правила застосування мастил, мийних речовин, металів і змазок;
- основи електротехніки; читання креслень простих вузлів і механізмів устаткування, агрегатів та машин.
Повинен уміти:
- розбирати, ремонтувати, складати та випробувати прості вузли і механізми устаткування, агрегатів та машин. регулювати просте устаткування, агрегати і машини, а також середньої складності під керівництвом слюсаря більш високої кваліфікації; виконувати слюсарне оброблення деталей за І2-І4-м квалітетами (5-7-м класами точності); промивати, чистити, змащувати деталі та знімати заливання;
- виконувати роботи із застосуванням пневматичних, електричних інструментів та на свердлильних верстатах;
- шабрити деталі за допомогою механізованого інструменту; виготовляти прості пристрої для ремонту і складання; працювати з ущільнюючими матеріалами, виготовляти прокладки різної складності.
Електрозварник ручного зварювання:
Повинен знати: основи знань про будову і принцип дії електрозварювальних машин і апаратів для дугового зварювання змінного і постійного струму, які застосовує в роботі; способи і основні прийоми прихвачування; основи знань про технологію та техніку виконання ручного дугового зварювання в нижньому і вертикальному положенні зварного шва; будову балонів; кольори і правила поводження з ними; основи знань про зварювання в захисному газі і правила забезпечення захисту швів під час зварювання; типи та позначення зварних швів на кресленнях; основні властивості електродів, які застосовує, та металу і сплавів, що зварює; призначення і умови застосування контрольно-вимірювальних приладів, які застосовує; причини виникнення дефектів під час зварювання і способи їх запобігання; будову пальників для зварювання електродом, який не плавиться, в захисному газі.
Повинен уміти: прихвачувати деталі, вироби і конструкції у всіх просторових положеннях зварного шва. Виконувати ручне дугове зварювання простих деталей в нижньому і вертикальному положенні зварного шва, наплавляти прості, невідповідальні деталі. Готувати вироби і вузли під зварювання і зачищати шви після зварювання. Забезпечувати захист шва при зварюванні в захисному газі. Нагрівати вироби і деталі перед зварюванням. Читати прості креслення.
Електрогазозварник:
Виготовлення, реконструкція, монтаж, ремонт і побудова конструкцій різного призначення із застосуванням ручного, механізованого зварювання (наплавлення) і різання.
Код ДК
Термін навчання
1
Форма навчання
Контролер-касир
КОНТРОЛЕР-КАСИР — ЦЕ ПРОФЕСІЯ, ЯКА МАЄ ВИСОКИЙ ПОПИТ В ТОРГІВЕЛЬНІЙ СФЕРІ, А ТАКОЖ В РЕСТОРАННОМУ БІЗНЕСІ ТА ПІДПРИЄМСТВАХ В СФЕРАХ ПОСЛУГ
Повинен знати:
- правила внутрішнього розпорядку підприємства;
- порядок підготовки робочого місця контролера касира до роботи;
- порядок підготовки касового апарата до роботи;
- правила експлуатації сучасних видів реєстраторів розрахункових операцій (РРО);
- форми розрахунку із споживачами, в тому числі за кредитними картками;
- асортимент товарів;
- правила розшифрування артикулів, штрихового коду товару;
- порядок програмування товарів на різних моделях реєстраторів розрахункових операцій (РРО), електронних контрольно-касових апаратів (ЕККА);
- порядок роботи в системі єдиного вузла розрахунку;
- порядок виконання заключних операцій на реєстраторах розрахункових операцій (РРО);
- правила оформлення книги обліку розрахункових операцій та складання касової звітності;
- технічні засоби штрихового кодування та їх характеристики;
- порядок та умови маркування товарів внутрішніми штриховими
- кодами;
- правила і норми охорони праці, протипожежного захисту, виробничої санітарії та особистої гігієни.
Повинен уміти:
- організувати робоче місце;
- повідомляти адміністрацію про надходження товарів, які не відповідають маркуванню;
- проводити готівкові та безготівкові розрахунки із споживачами в залежності від форми обслуговування;
- обслуговувати покупців із застосуванням технічних засобів штрихового кодування;
- перевіряти наявність штрихового коду, інших штрихкодових позначок на товарах;
- проводити ідентифікацію товарів;
- надавати покупцям допомогу в пакуванні товарів;
- отримувати денний та фіскальний звітні чеки, обнулювати оперативну пам’ять реєстраторів розрахункових операцій (РРО), електронних-контрольно-касових апаратів (ЕККА);
- готувати грошові кошти до здачі в головну касу магазину;
- виконувати інкасацію на реєстраторах розрахункових операцій (РРО);
- вести книгу обліку розрахункових операцій, складати касову звітність;
- брати участь у підготовці товарів до інвентаризації.
Загальнопрофесійні вимоги
Повинен:
раціонально організовувати та ефективно використовувати робоче місце;
дотримуватися норм технологічного процесу;
не допускати помилок у роботі, які можуть призвести до раптової зупинки РРО (ЕККА);
знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища, дотримуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
використовувати, в разі необхідності, засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);
знати інформаційні технології в обсязі, що є необхідним для виконання професійних обов’язків;
володіти обсягом знань з правових питань галузі, основ ведення підприємницької діяльності, державної реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності та трудового законодавства в межах професійної діяльності.
Код ДК
Термін навчання
3
Форма навчання
Продавець продовольчих товарів; Контролер-касир
Після закінчення ліцею випускники за професіями «Продавець продовольчих товарів» можуть працювати:
Продавцем
Касиром
А в подальшій діяльності, підвищуючи свою кваліфікацію:
Товарознавцем-комерсантом
Менеджером
Торговим агентом
Мерчандайзером
Дистриб’ютером
Педагоги та майстри з великим професійним досвідом дадуть вам необхідні знання, сформують унікальні навички, які стануть надійним фундаментом вашого подальшого розвитку.
Продавець продовольчих, непродовольчих товарів виступає як посередник між виробниками товарів і населенням. Професія ця має творчий характер: крім професійної підготовки необхідно знати етику поведінки і психологію покупця. Здобуття професій «Продавець продовольчих товарів» та «Продавець непродовольчих товарів» надає можливість:
приймати товари, забезпечувати їх зберігання
готувати товари до продажу, розміщувати і викладати товари, готувати робоче місце до роботи, брати участь в оформленні вітрин
пропонувати і показувати товари, консультувати покупців про властивості товарів
працювати на електронному контрольно-касовому апараті (ЕККА), зчитувати сканером штрих-кодові позначки товару
готувати товари до інвентаризації
Здобуття професії контролер-касир надає можливість
здійснювати розрахунок з покупцем готівкою або пластиковими картками
контролювати
поповнення асортименту товарів у торговому залі
справність і правильність експлуатації контрольно-касового апарата
одержувати товар, оформлювати вітрини
консультувати, вивчати попит покупців
складати товарні звіти, акти
Контролер-касир може працювати в:
торговельних підприємствах
банківськівських установах
транспортних організаціях
Вибір майбутнього покликання — запорука життєвого успіху.
Код ДК
Термін навчання
1,5
Форма навчання
Касир (в банку); Контролер у банку
Професія “КАСИР (У БАНКУ)”
Повинен знати:
Нормативно-методичні матеріали щодо ведення касових операцій; форми касових і банківських документів; правила приймання, видачі, обліку і зберігання грошових сум і цінних паперів; порядок оформлення прибуткових і видаткових документів; ліміти залишків готівки в касі, правила забезпечення їх зберігання; порядок складання касової звітності; перелік інформації, що становить службову таємницю або носить конфіденційний характер; державну мову; основи психології праці; правила експлуатації комп’ютерної, обчислювальної та організаційної техніки; основи трудового законодавства; правила і норми охорони праці та протипожежного захисту.
Повинен уміти:
Виконувати операції з приймання, визначення справжності та платіжності, перерахування, обліку, сортування, зберігання, видачі готівки та інших цінностей згідно з нормативно-методичними документами. Сортувати грошові білети і монети за номіналами, а також на придатні та непридатні для обігу, виявляти фальшиві, старі, пошкоджені грошові білети й монети. Формувати, упаковувати, оформляти грошові білети й монети згідно з інструкцією про емісійно-касову роботу. Обмінювати пошкоджені грошові білети й монети. Складати касову звітність. Зберігати інформацію, що становить службову таємницю або носить конфіденційний характер. Додержуватися правил і норм охорони праці та протипожежного захисту.
Загальнопрофесійні вимоги:
– раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;
– додержуватись норм технологічного процесу;
– не допускати браку в роботі;
– знати й виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
– використовувати в разі необхідності засоби попередження й усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);
– знати інформаційні технології.
Сфера професійного використання випускника:
Грошове посередництво фінансових установ та організацій (крім комерційних та центральних банків), пов’язане з отриманням та перерозподілом фінансових коштів у формі депозитів, крім тих, які передбачені для страхування та пенсійного забезпечення, – послуги, пов’язані з відправленням та сплатою грошових переказів та діяльність поштових систем в ощадних касах.
Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування на базі 9 класів
Код ДК
Термін навчання
3
Форма навчання
денна
Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування
Енергетика – одна з найпотужніших галузей народного господарства України. За розвитком енергетики визначається стан розвитку країни в цілому. І зараз, коли криза вдаряє по кожному елементу промисловості нашої молодої держави, розвиток енергетики, її надійність є приорітетними в народному господарстві.
Кривий Ріг – це один із найважливіших складових промислового комплексу країни, який характеризується якісним перетворенням продуктивних сил. Успішно розв’язувати проблеми, які виникають у процесі розвитку держави, можна лише на базі передової техніки, яка живиться від сучасних електричних мереж, широким впровадженням прогресивних технологічних процесів і гнучких виробництв, що дають змогу швидко перебудовуватися на випуск нової продукції, що дає найбільший економічний та соціальний ефект.
Сучасне електрообладнання підприємств є складним за конструкцією, оснащене різноманітними допоміжними механізмами, пристроями релейного захисту та автоматики, а також пристроями захисту від шкідливого впливу оточуючого середовища. У той же час, на сучасному етапі необхідна модернізація енергетичного господарства.
За рівнем енергоспоживання на одну людину (понад 5 тис. кВт-годин на рік) Україна належить до країн, що мають середні показники. Та одним із провідних чинників, які впливають на розвиток енергетики в Україні є екологічний – це ціла низка заходів, які мають забезпечити майбутнім поколінням безпечне навколишнє середовище.
Зараз електроенергії необхідно все більше і більше, адже запаси природного газу, вугілля, нафти обмежені. Атомні електростанції недосконалі, та їх робота загрожує довкіллю.
Вихід вбачається у використанні нетрадиційних, іноді просто забутих видів енергії – сонячної, вітряної, геотермальної. Без шкоди для біосфери ця галузь енергетичного комплексу може внести значний внесок у вклад у розвиток народного господарства.
Та для втілення цих планів, для продуктивного обслуговування потужного енергопотенціалу країни необхідні лише висококваліфіковані, добре навчені електромонтери з ремонту та обслуговування промислових підприємств, яких готує Криворізький професійний ліцей.
Для підготовки учнів з енергетичних спеціальностей ліцей має комп’ютерний клас, оснащені кабінети та лабораторії, високопрофесійний колектив викладачів та майстрів виробничого навчання.
Практична підготовка здійснюється на базі підприємств – замовників кадрів, де наші учні оволодівають майстерністю, знаннями, що допоможе їм у прокладанні своєї успішної стежини, в оволодінні такою цікавою і такою необхідною на сучасному етапі професією.
Електрогазозварник; електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах на базі 9 класів
Код ДК
Термін навчання
3
Форма навчання
денна
Електрогазозварник; електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах
Люди здавна володіли способом ковальського зварювання, але він був не настільки надійним, як електродугове або газове зварювання. Електричне зварювання придумане в Україні в середині XIX століття. Тоді ж з’явилися і перші електрозварники, які працювали під наглядом самих винахідників і дослідників. А вже в XX столітті у Франції був винайдений спосіб з’єднання розжарених країв металевих виробів, нагрітих ацетиленом, що горить, в середовищі кисню. З того часу ці типи зварювання були вдосконалені і величезний вклад до дослідження таких технологій внесли вчені СРСР. Нинішні зварювальники працюють в захисному шоломі і спецодязі, а їхні попередники для такої роботи застосовували захисні екрани з битого скла.
Варто лише поглянути, скільки довкола нас зварених з металу виробів, щоб зрозуміти, яке значення мають ці фахівці для суспільства. Металоконструкції зварюються найчастіше саме зваркою електродуги або газовою. Це одна з найбільш шанованих технічних спеціальностей. Якщо вилучити їхню роботу з тих місць, де вона зараз знаходиться, то наш світ розлетівся би по швах.
Люди з цією спеціальністю працюють на будівництві, у комунальних підприємствах, у промисловості і навіть на флоті. Електрогазозварник не має бути схильним до алергічних захворювань, мати міцну руку, щоб рівно тримати пальник або електрод, бути уважним і ніколи не вживати алкоголю на робочому місці. Такий фахівець повинен знати фізичні і хімічні основи виконуваного процесу, аби уникнути помилок.
З’єднувати метал можна навчитися у Криворізькому професійному ліцеї, де до ваших послуг досвідчені викладачі та майстри виробничого навчання, сучасні майстерні зварювального виробництва. Електрогазозварник з’єднує (зварює) елементи металоконструкцій, трубопроводи, деталі машин і механізмів за допомогою зварювального апарату. Збирає заготовки (вузли) конструкцій, здійснює їхнє транспортування в межах робочого місця, налагоджує зварювальне устаткування, встановлює необхідний режим зварки, здійснює зоровий контроль швів. Запобігає виникненню напруги і деформацій у виробі. Основним знаряддям роботи електрозварника ручної зварки є електрод. У процесі роботи електрозварник виконує поступальні і коливальні переміщення електроду, регулює температуру, довжину дуги і процес утворення шва. Для зварювання тонкого металу, кольорових металів, їхніх сплавів і чавуну використовується газовий пальник, в якому відбувається змішування горючого газу з киснем і утворення полум’я. Газозварник, окрім зварювання, виконує роботи з нарізання деталей різної довжини і за різними контурами, здійснює наплавлення, паяння і підігрівання металу. Праця електрогазозварника в основному ручна, виконується індивідуально, при мінімальному діловому спілкуванні. Працює як в приміщенні, так і на відкритому повітрі. Для захисту від теплових і світлових випромінювань використовує спецодяг і маску (щиток), що має захисні кольорофільтри. Режим роботи в основному двозмінний, темп роботи вільний. Професія має 1-6 розрядів.
Слюсар-ремонтник; електрозварник ручного зварювання; електрогазозварник на базі 9 класів
Код ДК
Термін навчання
3
Форма навчання
денна
Слюсар-ремонтник; електрозварник ручного зварювання; електрогазозварник
Слюсар-ремонтник
розбирає несправні вузли, замінює чи виготовляє окремі деталі, збирає, регулює, випробовує на холостому ходу, змащує . Він повинен слідкувати за технічним станом обладнання, що знаходиться в його сфері обслуговування, здійснювати постійні технічні огляди, усувати дрібні неполадки, проводити поточні і капітальні ремонти обладнання.
Професійно важливі якості: хороший зір; точність і координованість рухів; врівноваженість; терпіння; спостережливість; уважність; високий рівень технічного та оперативного мислення; просторова уява; концентрація уваги; оперативна та довготривала пам’ять; комунікабельність; відчуття відповідальності; ввічливість; акуратність.
Повинен знати:
- основні заходи виконання робіт з розбирання, ремонту та складання простих вузлів і механізмів, устаткування, агрегатів та машин;
- основи слюсарної справи; призначення та правила застосування слюсарного та контрольно-вимірювального інструменту;
- основні механічні властивості оброблюваних матеріалів; основи знань про допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості; найменування, маркування і правила застосування мастил, мийних речовин, металів і змазок;
- основи електротехніки; читання креслень простих вузлів і механізмів устаткування, агрегатів та машин.
Повинен уміти:
- розбирати, ремонтувати, складати та випробувати прості вузли і механізми устаткування, агрегатів та машин. регулювати просте устаткування, агрегати і машини, а також середньої складності під керівництвом слюсаря більш високої кваліфікації; виконувати слюсарне оброблення деталей за І2-І4-м квалітетами (5-7-м класами точності); промивати, чистити, змащувати деталі та знімати заливання;
- виконувати роботи із застосуванням пневматичних, електричних інструментів та на свердлильних верстатах;
- шабрити деталі за допомогою механізованого інструменту; виготовляти прості пристрої для ремонту і складання; працювати з ущільнюючими матеріалами, виготовляти прокладки різної складності.
Електрозварник ручного зварювання:
Повинен знати: основи знань про будову і принцип дії електрозварювальних машин і апаратів для дугового зварювання змінного і постійного струму, які застосовує в роботі; способи і основні прийоми прихвачування; основи знань про технологію та техніку виконання ручного дугового зварювання в нижньому і вертикальному положенні зварного шва; будову балонів; кольори і правила поводження з ними; основи знань про зварювання в захисному газі і правила забезпечення захисту швів під час зварювання; типи та позначення зварних швів на кресленнях; основні властивості електродів, які застосовує, та металу і сплавів, що зварює; призначення і умови застосування контрольно-вимірювальних приладів, які застосовує; причини виникнення дефектів під час зварювання і способи їх запобігання; будову пальників для зварювання електродом, який не плавиться, в захисному газі.
Повинен уміти: прихвачувати деталі, вироби і конструкції у всіх просторових положеннях зварного шва. Виконувати ручне дугове зварювання простих деталей в нижньому і вертикальному положенні зварного шва, наплавляти прості, невідповідальні деталі. Готувати вироби і вузли під зварювання і зачищати шви після зварювання. Забезпечувати захист шва при зварюванні в захисному газі. Нагрівати вироби і деталі перед зварюванням. Читати прості креслення.
Електрогазозварник:
Виготовлення, реконструкція, монтаж, ремонт і побудова конструкцій різного призначення із застосуванням ручного, механізованого зварювання (наплавлення) і різання.
Контролер-касир на базі 11 класів
Код ДК
Термін навчання
1
Форма навчання
Контролер-касир
КОНТРОЛЕР-КАСИР — ЦЕ ПРОФЕСІЯ, ЯКА МАЄ ВИСОКИЙ ПОПИТ В ТОРГІВЕЛЬНІЙ СФЕРІ, А ТАКОЖ В РЕСТОРАННОМУ БІЗНЕСІ ТА ПІДПРИЄМСТВАХ В СФЕРАХ ПОСЛУГ
Повинен знати:
- правила внутрішнього розпорядку підприємства;
- порядок підготовки робочого місця контролера касира до роботи;
- порядок підготовки касового апарата до роботи;
- правила експлуатації сучасних видів реєстраторів розрахункових операцій (РРО);
- форми розрахунку із споживачами, в тому числі за кредитними картками;
- асортимент товарів;
- правила розшифрування артикулів, штрихового коду товару;
- порядок програмування товарів на різних моделях реєстраторів розрахункових операцій (РРО), електронних контрольно-касових апаратів (ЕККА);
- порядок роботи в системі єдиного вузла розрахунку;
- порядок виконання заключних операцій на реєстраторах розрахункових операцій (РРО);
- правила оформлення книги обліку розрахункових операцій та складання касової звітності;
- технічні засоби штрихового кодування та їх характеристики;
- порядок та умови маркування товарів внутрішніми штриховими
- кодами;
- правила і норми охорони праці, протипожежного захисту, виробничої санітарії та особистої гігієни.
Повинен уміти:
- організувати робоче місце;
- повідомляти адміністрацію про надходження товарів, які не відповідають маркуванню;
- проводити готівкові та безготівкові розрахунки із споживачами в залежності від форми обслуговування;
- обслуговувати покупців із застосуванням технічних засобів штрихового кодування;
- перевіряти наявність штрихового коду, інших штрихкодових позначок на товарах;
- проводити ідентифікацію товарів;
- надавати покупцям допомогу в пакуванні товарів;
- отримувати денний та фіскальний звітні чеки, обнулювати оперативну пам’ять реєстраторів розрахункових операцій (РРО), електронних-контрольно-касових апаратів (ЕККА);
- готувати грошові кошти до здачі в головну касу магазину;
- виконувати інкасацію на реєстраторах розрахункових операцій (РРО);
- вести книгу обліку розрахункових операцій, складати касову звітність;
- брати участь у підготовці товарів до інвентаризації.
Загальнопрофесійні вимоги
Повинен:
раціонально організовувати та ефективно використовувати робоче місце;
дотримуватися норм технологічного процесу;
не допускати помилок у роботі, які можуть призвести до раптової зупинки РРО (ЕККА);
знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища, дотримуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
використовувати, в разі необхідності, засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);
знати інформаційні технології в обсязі, що є необхідним для виконання професійних обов’язків;
володіти обсягом знань з правових питань галузі, основ ведення підприємницької діяльності, державної реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності та трудового законодавства в межах професійної діяльності.
Продавець продовольчих товарів; Контролер-касир на базі 9 класів
Код ДК
Термін навчання
3
Форма навчання
Продавець продовольчих товарів; Контролер-касир
Після закінчення ліцею випускники за професіями «Продавець продовольчих товарів» можуть працювати:
Продавцем
Касиром
А в подальшій діяльності, підвищуючи свою кваліфікацію:
Товарознавцем-комерсантом
Менеджером
Торговим агентом
Мерчандайзером
Дистриб’ютером
Педагоги та майстри з великим професійним досвідом дадуть вам необхідні знання, сформують унікальні навички, які стануть надійним фундаментом вашого подальшого розвитку.
Продавець продовольчих, непродовольчих товарів виступає як посередник між виробниками товарів і населенням. Професія ця має творчий характер: крім професійної підготовки необхідно знати етику поведінки і психологію покупця. Здобуття професій «Продавець продовольчих товарів» та «Продавець непродовольчих товарів» надає можливість:
приймати товари, забезпечувати їх зберігання
готувати товари до продажу, розміщувати і викладати товари, готувати робоче місце до роботи, брати участь в оформленні вітрин
пропонувати і показувати товари, консультувати покупців про властивості товарів
працювати на електронному контрольно-касовому апараті (ЕККА), зчитувати сканером штрих-кодові позначки товару
готувати товари до інвентаризації
Здобуття професії контролер-касир надає можливість
здійснювати розрахунок з покупцем готівкою або пластиковими картками
контролювати
поповнення асортименту товарів у торговому залі
справність і правильність експлуатації контрольно-касового апарата
одержувати товар, оформлювати вітрини
консультувати, вивчати попит покупців
складати товарні звіти, акти
Контролер-касир може працювати в:
торговельних підприємствах
банківськівських установах
транспортних організаціях
Вибір майбутнього покликання — запорука життєвого успіху.
Касир (в банку); Контролер у банку на базі 11 класів
Код ДК
Термін навчання
1,5
Форма навчання
Касир (в банку); Контролер у банку
Професія “КАСИР (У БАНКУ)”
Повинен знати:
Нормативно-методичні матеріали щодо ведення касових операцій; форми касових і банківських документів; правила приймання, видачі, обліку і зберігання грошових сум і цінних паперів; порядок оформлення прибуткових і видаткових документів; ліміти залишків готівки в касі, правила забезпечення їх зберігання; порядок складання касової звітності; перелік інформації, що становить службову таємницю або носить конфіденційний характер; державну мову; основи психології праці; правила експлуатації комп’ютерної, обчислювальної та організаційної техніки; основи трудового законодавства; правила і норми охорони праці та протипожежного захисту.
Повинен уміти:
Виконувати операції з приймання, визначення справжності та платіжності, перерахування, обліку, сортування, зберігання, видачі готівки та інших цінностей згідно з нормативно-методичними документами. Сортувати грошові білети і монети за номіналами, а також на придатні та непридатні для обігу, виявляти фальшиві, старі, пошкоджені грошові білети й монети. Формувати, упаковувати, оформляти грошові білети й монети згідно з інструкцією про емісійно-касову роботу. Обмінювати пошкоджені грошові білети й монети. Складати касову звітність. Зберігати інформацію, що становить службову таємницю або носить конфіденційний характер. Додержуватися правил і норм охорони праці та протипожежного захисту.
Загальнопрофесійні вимоги:
– раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;
– додержуватись норм технологічного процесу;
– не допускати браку в роботі;
– знати й виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
– використовувати в разі необхідності засоби попередження й усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);
– знати інформаційні технології.
Сфера професійного використання випускника:
Грошове посередництво фінансових установ та організацій (крім комерційних та центральних банків), пов’язане з отриманням та перерозподілом фінансових коштів у формі депозитів, крім тих, які передбачені для страхування та пенсійного забезпечення, – послуги, пов’язані з відправленням та сплатою грошових переказів та діяльність поштових систем в ощадних касах.
Можливо вас зацікавить