Історія закладу

Історичний шлях

Економічний рівень будь-якої країни визначає технічна оснащеність промислових підприємств та рівень кваліфікації робітничого потенціалу. Вирішувати проблему кадрів покликані професійно-технічні навчальні заклади, які з року в рік вносять свій важливий внесок в процес становлення, зростання та розбудови незалежної держави – України. Саме одним із таких закладів є Криворізький професійний ліцей.

Наш ліцей має невеликий історичний шлях, та в нього є багаторічний досвід навчання і виховання робітничих кадрів металургійної, взуттєвої та торгівельної галузей для потреб міста Кривого Рогу.

З 1987 року розпочало свою історію і здійснило свій перший набір майбутніх спеціалістів ПТУ № 66 міста Кривого Рогу. Перший навчальний рік було розпочато з контингентом 240 осіб – 10 навчальних груп.

Підготовка кваліфікованих робітників велась за такими спеціальностями, як:
1. Оператор верстатів з програмним керуванням;
2. Електрослюсар (слюсар) по ремонту устаткування;
3. Касир – контролер ощадного банку;
4. Слюсар з ремонту автомобілів з правом керування важковантажними
автомобілями.
Першими базовими підприємствами було визначено: Кривбасрудоремонт, трест “Дніпродомноремонт” та Криворізький завод по ремонту дизельних автомобілів.

Як училище воно проіснувало до 2002 року.

На самому початку відкриття училища, велась підготовка учнів за такими професіями:

1. оператор верстатів з програмним керуванням;
2. електрослюсар (слюсар), черговий по ремонту обладнання;
3. слюсар по ремонту автомобілів з правом керування багатовантажними автомобілями категорії С;
4. касир-контролер ощадного банку;
5. зварювальник;
6. касир-контролер.

Але процес розвитку суспільства вимагає нових підходів і принципів вирішення тих чи інших завдань сьогодення, впровадження пошуку нових форм і методів навчання. І тому на початку нового століття, із історичними змінами, відбувалися реорганізаційні зміни нашого навчального закладу. Так у грудні 2002 року ПТУ № 66 реорганізовано в Криворізький професійний ліцей, який є одним з наймолодших і найсучасніших закладів професійної освіти нашого міста.

Змінилася назва навчального закладу, але незмінною залишилась основна мета – підготовка кваліфікованих робітників.

З 2000 року, наш навчальний заклад очолює Козицький Юрій Васильович. За цей час, Криворізький професійний ліцей увійшов до складу Криворізького навчально-наукового виробничого Комплексу «Вища металургійна школа». Починаючи з 2003 року розпочалася робота у сфері допрофесійної підготовки учнів загальноосвітніх середніх закладів.

На базі ліцею пройшли допрофесійну підготовку 350 учнів загальноосвітніх шкіл. З 2007 року підготовка висококваліфікованих робітників ведеться за новими державними стандартами, що сприяє підвищенню якості підготовки спеціалістів шляхом запровадження ступеневої підготовки, у тому числі за інтегрованими учбовими планами, шляхом відбору кращих випускників для направлення на навчання до вищих навчальних закладів.

Суттєво змінилися (з періоду реорганізації) напрями діяльності ліцею щодо організації і проведення виробничого навчання та практики учнів. Наш колектив знаходиться у постійному професійному пошуку, ми вивчаємо попит роботодавців, їхні новітні технології праці та організацію роботи для того, щоб забезпечити саме для них необхідний рівень підготовки.

Родзинка закладу

У нашому ліцеї викладачем спецдисциплін Терещенко Любов Мефодіївною створений музей “Вишиванки”, де зібрана колекція предметів побуту українського народу, національний одяг та багато різноманітних вишиванок.

У музеї проходять творчі вечори, де талановиті учні  з різних ліцеїв міста  читають свої вірші, спілкуються. Тут проходять різноманітні виховні години, присвячені  творчості українських письменників.

Любов Мефодіївна організувала гурток вишиванки, на якому дівчата засвоюють різну техніку вишивання. На конкурсі художньої самодіяльності учні виступають в костюмах, вишитих власними руками.

 

     Колись, багато років тому французький художник Рауль Дюфі, на замовлення відомої електрокомпанії написав картину «Фея Електрики» (La Fee Electricite), де виклав свої уявлення про історію створення електрики. Майбутні електромонтери, учні Криворізького професійного ліцею замовити таке полотно не мають можливості, та створити свою «Фею» їм виявилося під силу. В кабінеті спецтехнології електромонтерів, під керівництвом викладача спецтехнології, керівника гуртка технічної творчості «Сучасний дизайн» Терещенко Любові Мефодіївни, майбутні фахівці розгорнули «Фею Енергетики», на якій виклали історію створення енергетики, як вони це уявляють:

«На    початку створив Бог небо і землю. Земля ж була безвидною та пустою, і пітьма над прірвою; і Дух Божий проносився над водою» Буття I:1-2

І сказав Бог: Хай буде світло. І повстало світло.  І побачив Бог світло, що добре. І розділив Бог між світлом і між темрявою. І був вечір і був ранок, день перший. (Буття 1:3,5).

Адже світло – основа нашого буття. Світло навколо, світло у душі… Творчий процес створення панно розділився на декілька цікавих етапів – ознайомлення з репродукціями «Феї», створеної художником, композиційне рішення власної «Феї», розробка конструкції рами картини, вивчення хронології відкриттів в енергетиці, дослідження змісту відкриттів, компоновка експозиції.

Раму картини вирішено зробити такою, яка б відобразила, що створена вона уявою та умінням майбутніх електриків. І вдалося! З зацікавленістю та захопленням учні монтували раму картини із електротехнічних приладів та різноманітних електричних елементів. Не забули і за креслярські приладдя.  А далі йшла кропітка робота над компоновкою експозицій, яка починалася від «Буття», вогню, який подарував людству Прометей, бурштину, від якого пішла назва «електрон». Цікаві знахідки в єгипетських Пірамідах, каганці, гасові лампи, блискавка, дослідження видатних фізиків, вчених… А стільки «цікавинок», пов’язаних з електрикою! Отже, розглядати і знайомитись є з чим! Запрошуємо до нашого ліцею, поринути у історію створення однієї із найцікавіших і найзагадковіших галузей промисловості – у «Фею Енергетики»!