✍️
Проте він загинув у 47, відбуваючи покарання у таборі за сфальсифікованою політичною справою.☝️
Василь Стус – це про боротьбу, силу 💪та незламність. Це сьогоднішня наша гірка реальність, бо знову захищаємо власну СВОБОДУ!🇺🇦💙💛
Згадаємо кілька фактів, що показують особистість поета.
✍️ За спогадами сестри, Василь, уже ставши студентом університету, привертав увагу тим, що на заняттях відповідав виключно українською мовою. Багато читав, вільний час проводив у бібліотеці.
✍️ Сам вивчив латину, добре знав німецьку мову. Це дозволило йому не лише читати в оригіналі Ніцше, Гейне, Гете та Рільке, а й здійснити перші переклади їхніх творів українською.
✍️Згодом викладав українську мову в школі та випускав газету на Донбасі українською, за редакцією Стуса вийшло 509 номерів видання.
✍️У вересні 1965 року під час прем’єри фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» у Києві взяв участь в акції протесту проти арештів серед української інтелігенції, за що Стуса звільнили з інституту. Після цього заробляв на життя працюючи на будівництві, в котельні, в конструкторському бюро. Водночас продовжував творчу діяльність.
✍️ 13 із 47 років життя поет провів у радянських слідчих ізoляторах, карцерах, камерах-одиночках, таборах та на каторжній роботі. Та помер, ймовірно, внаслідок побиття. Усе це — за відстоювання свободи слова, критику тоталітарного режиму, небажання бути рабом системи.
✍️Чи є у вас улюблені рядки з поезій Василя Стуса?🤔☝️
Поділіться у коментарях!👩💻