Сьогодні Василю Стусу могло б виповнитися 85 років

✍️
Проте він загинув у 47, відбуваючи покарання у таборі за сфальсифікованою політичною справою.☝️

Василь Стус – це про боротьбу, силу 💪та незламність. Це сьогоднішня наша гірка реальність, бо знову захищаємо власну СВОБОДУ!🇺🇦💙💛

Згадаємо кілька фактів, що показують особистість поета.

✍️ За спогадами сестри, Василь, уже ставши студентом університету, привертав увагу тим, що на заняттях відповідав виключно українською мовою. Багато читав, вільний час проводив у бібліотеці.

✍️ Сам вивчив латину, добре знав німецьку мову. Це дозволило йому не лише читати в оригіналі Ніцше, Гейне, Гете та Рільке, а й здійснити перші переклади їхніх творів українською.

✍️Згодом викладав українську мову в школі та випускав газету на Донбасі українською, за редакцією Стуса вийшло 509 номерів видання.

✍️У вересні 1965 року під час прем’єри фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» у Києві взяв участь в акції протесту проти арештів серед української інтелігенції, за що Стуса звільнили з інституту. Після цього заробляв на життя працюючи на будівництві, в котельні, в конструкторському бюро. Водночас продовжував творчу діяльність.

✍️ 13 із 47 років життя поет провів у радянських слідчих ізoляторах, карцерах, камерах-одиночках, таборах та на каторжній роботі. Та помер, ймовірно, внаслідок побиття. Усе це — за відстоювання свободи слова, критику тоталітарного режиму, небажання бути рабом системи.

✍️Чи є у вас улюблені рядки з поезій Василя Стуса?🤔☝️
Поділіться у коментарях!👩‍💻

До дня боротьби зі СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми було проведено заняття зі здобувачами освіти. Безумовно, СНІД – це трагедія для всієї людської спільноти. У суспільстві ми повинні з особливим співчуттям і підтримкою ставитися до людей з ВІЛ, адже найчастіше вони відчувають себе самотніми у боротьбі зі страшною недугою

До Міжнародного дня боротьби з насильством щодо жінок було проведено просвітницький захід зі здобувачами освіти “Насильство в сім’ї. Захисти себе сама”. Визначили види, причини та дії, щодо припинення будь-якого виду насильства. Не мовчи! Зупинимо насильство разом!

27 листопада відповідно до плану роботи НМЦ ПТО у Дніпропетровській області розпочався тиждень професій зварювального виробництва, до проведення якого активно долучилися педпрацівники і здобувачі освіти нашого ліцею. А розпочався тиждень з інтернет-олімпіади з предметів професійно-теоретичної підготовки, де майстри виробничого навчання показали свої знання з професії. Наш майстер, пан Ярослав, добре знає свою справу, а тому […]

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x