Сьогодні Василю Стусу могло б виповнитися 85 років

✍️
Проте він загинув у 47, відбуваючи покарання у таборі за сфальсифікованою політичною справою.☝️

Василь Стус – це про боротьбу, силу 💪та незламність. Це сьогоднішня наша гірка реальність, бо знову захищаємо власну СВОБОДУ!🇺🇦💙💛

Згадаємо кілька фактів, що показують особистість поета.

✍️ За спогадами сестри, Василь, уже ставши студентом університету, привертав увагу тим, що на заняттях відповідав виключно українською мовою. Багато читав, вільний час проводив у бібліотеці.

✍️ Сам вивчив латину, добре знав німецьку мову. Це дозволило йому не лише читати в оригіналі Ніцше, Гейне, Гете та Рільке, а й здійснити перші переклади їхніх творів українською.

✍️Згодом викладав українську мову в школі та випускав газету на Донбасі українською, за редакцією Стуса вийшло 509 номерів видання.

✍️У вересні 1965 року під час прем’єри фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» у Києві взяв участь в акції протесту проти арештів серед української інтелігенції, за що Стуса звільнили з інституту. Після цього заробляв на життя працюючи на будівництві, в котельні, в конструкторському бюро. Водночас продовжував творчу діяльність.

✍️ 13 із 47 років життя поет провів у радянських слідчих ізoляторах, карцерах, камерах-одиночках, таборах та на каторжній роботі. Та помер, ймовірно, внаслідок побиття. Усе це — за відстоювання свободи слова, критику тоталітарного режиму, небажання бути рабом системи.

✍️Чи є у вас улюблені рядки з поезій Василя Стуса?🤔☝️
Поділіться у коментарях!👩‍💻

29 січня відзначається 105 років бою під Крутами, котрий для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.Сміливість та жертовність учасників бою зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними порівнюють захисників Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому Героїв Крут називають першими кіборгами.

Сьогодні в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни. Світова спільнота цього дня не тільки згадує жертв людиноненависницької політики, але й засвідчує прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма […]

24 січня 2023 в Криворізькому професійному ліцеї представники ГО “Асоціація саперів України” в партнерстві з NPA Conflict Preparedness & Protection в рамках проєкту «Готовність та захист у випадках збройного конфлікту» провели очне інформування працівників закладу освіти щодо поведінки цивільного населення під час обстрілів, підготовки до них і дій після обстрілів.

Ми на нашому сайті використовуємо файли cookie, якщо ви не згодні, щоб ми використовували даний тип файлів, ви повинні відповідним чином встановити налаштування вашого браузера (в такому випадку ми не гарантуємо коректної роботи сайту) або не використовувати наш веб-сайт

x