У нашому ліцеї викладачем спецдисциплін Терещенко Любов Мефодіївною створений музей “Вишиванки”, де зібрана колекція предметів побуту українського народу, національний одяг та багато різноманітних вишиванок.
У музеї проходять творчі вечори, де талановиті учні з різних ліцеїв міста читають свої вірші, спілкуються. Тут проходять різноманітні виховні години, присвячені творчості українських письменників.
Любов Мефодіївна організувала гурток вишиванки, на якому дівчата засвоюють різну техніку вишивання. На конкурсі художньої самодіяльності учні виступають в костюмах, вишитих власними руками.
більше фото у галереї >>>Фея енергетики
Колись, багато років тому французький художник Рауль Дюфі, на замовлення відомої електрокомпанії написав картину «Фея Електрики» (La Fee Electricite), де виклав свої уявлення про історію створення електрики. Майбутні електромонтери, учні Криворізького професійного ліцею замовити таке полотно не мають можливості, та створити свою «Фею» їм виявилося під силу. В кабінеті спецтехнології електромонтерів, під керівництвом викладача спецтехнології, керівника гуртка технічної творчості «Сучасний дизайн» Терещенко Любові Мефодіївни, майбутні фахівці розгорнули «Фею Енергетики», на якій виклали історію створення енергетики, як вони це уявляють:
«На початку створив Бог небо і землю. Земля ж була безвидною та пустою, і пітьма над прірвою; і Дух Божий проносився над водою» Буття I:1-2
І сказав Бог: Хай буде світло. І повстало світло. І побачив Бог світло, що добре. І розділив Бог між світлом і між темрявою. І був вечір і був ранок, день перший. (Буття 1:3,5).
Адже світло – основа нашого буття. Світло навколо, світло у душі… Творчий процес створення панно розділився на декілька цікавих етапів – ознайомлення з репродукціями «Феї», створеної художником, композиційне рішення власної «Феї», розробка конструкції рами картини, вивчення хронології відкриттів в енергетиці, дослідження змісту відкриттів, компоновка експозиції.
Раму картини вирішено зробити такою, яка б відобразила, що створена вона уявою та умінням майбутніх електриків. І вдалося! З зацікавленістю та захопленням учні монтували раму картини із електротехнічних приладів та різноманітних електричних елементів. Не забули і за креслярські приладдя. А далі йшла кропітка робота над компоновкою експозицій, яка починалася від «Буття», вогню, який подарував людству Прометей, бурштину, від якого пішла назва «електрон». Цікаві знахідки в єгипетських Пірамідах, каганці, гасові лампи, блискавка, дослідження видатних фізиків, вчених… А стільки «цікавинок», пов’язаних з електрикою! Отже, розглядати і знайомитись є з чим! Запрошуємо до нашого ліцею, поринути у історію створення однієї із найцікавіших і найзагадковіших галузей промисловості – у «Фею Енергетики»!